Krížom-krážom.eu

Facebook profil
« späť

» Bytové domy v okrese Nitra

NITRA. Farská 1.

Národná kultúrna pamiatka vyhlásená v roku 2012. Eklekticistický bytový dom postavený po roku 1900. Upravovaný bol v 2.polovici 20.storočia. Má dvojtraktovú dispozíciu, pôdorys v tvare L, je trojpodlažný s podkrovím a podpivničením. Schodiskový nárožný dom sa nachádza na ulici Farská 1 pri Župnom námestí v Pamiatkovej zóne.

 

NITRA. Farská 10. Kramerov dom.

Národná kultúrna pamiatka vyhlásená v roku 1982. Eklekticistický bytový dom z 90.rokov 19.storočia. Upravovaný bol v 80.rokoch 20.storočia a po roku 1997. Má jedno a dvojtraktovú dispozíciu, pôdorys v tvare U, je dvojpodlažný s podpivničením. Pavlačový radový dom sa nachádza na ulici Farská 10 v Pamiatkovej zóne.

 

NITRA. Farská 30.

Národná kultúrna pamiatka vyhlásená v roku 2012. Historizujúci bytový dom z roku 1887. Upravovaný bol v 2.polovici 20.storočia. Má pôdorys v tvare U, je dvojpodlažný s podpivničením. Pavlačový radový dom sa nachádza na ulici Farská 30 v lokalite Dolné mesto v Pamiatkovej zóne.

 

NITRA. Farská 33. Dom Ignáca Lantosa.

Národná kultúrna pamiatka vyhlásená v roku 2012. Novoklasicistický bytový dom z roku 1899. Upravovaný bol v 2.polovici 20.storočia. Má jedno a trojtraktovú dispozíciu, pôdorys v tvare L, je dvojpodlažný s podkrovím a podpivničením. Pavlačový radový dom sa nachádza na ulici Farská 33 v lokalite Dolné mesto v Pamiatkovej zóne.

 

NITRA. Farská 34.

Národná kultúrna pamiatka vyhlásená v roku 2013. Historicko-secesný bytový dom postavený pred rokom 1911. Upravovaný bol v 2.polovici 20.storočia. Má dvojtraktovú dispozíciu, pôdorys v tvare U, je dvojpodlažný s podpivničením. Pavlačový radový nájomný dom sa nachádza na ulici Farská 34 v Pamiatkovej zóne.

 

NITRA. Farská 44.

Národná kultúrna pamiatka vyhlásená v roku 2012. Historizujúci nájomný bytový dom postavený začiatkom 20.storočia. Upravovaný bol v 2.polovici 20.storočia. Má dvoj a trojtraktovú dispozíciu, pôdorys v tvare L, je dvojpodlažný s podpivničením. Pavlačový nárožný dom sa nachádza na ulici Farská 44 pri ulici Školská v Pamiatkovej zóne.

 

NITRA. Farská 50.

Národná kultúrna pamiatka vyhlásená v roku 2013. Secesný bytový dom zo začiatku 20.storočia. Upravovaný bol v 2.polovici 20.storočia. Má dvojtraktovú dispozíciu, trojkrídlový pôdorys, je trojpodlažný s podpivničením. Pavlačový nárožný nájomný dom sa nachádza na ulici Farská 50 pri ulici Skalná v Pamiatkovej zóne.

 

NITRA. Kupecká 16.

Národná kultúrna pamiatka vyhlásená v roku 1995. Secesný nájomný bytový dom postavený okolo roku 1910. Upravovaný bol v rokoch 1993-1998. Má jedno a dvojtraktovú dispozíciu, pôdorys v tvare nepravidelného U, je trojpodlažný s podkrovím a podpivničením. Schodiskový radový dom sa nachádza na ulici Kupecká 16 v Pamiatkovej zóne.

 

NITRA. Štefániková 47, 49.

Národná kultúrna pamiatka vyhlásená v roku 2012. Secesný bytový dom postavený po roku 1911. Upravovaný bol v 20.storočí. Má jedno a trojtraktovú dispozíciu, pôdorys v tvare U, je dvojpodlažný s podpivničením. Schodiskový radový dom sa nachádza na ulici Štefánikova 47, 49 v lokalite Dolné mesto.

 

NITRA. Obytný súbor. Misionárska ulica.

Národná kultúrna pamiatka Obytný súbor vyhlásená v roku 2002. Súbor modernistických bytových nájomných domov. Nachádzajú sa v lokalite Kalvária v Pamiatkovej zóne. Autorom súboru postaveného v roku 1929 je František Krupka. Tvoria ju viaceré pamiatkové objekty:

 • Bytový dom. Má dvojtraktovú dispozíciu, obdĺžnikový pôdorys, je dvojpodlažný s podkrovím a podpivničením. Schodiskový solitér sa nachádza na ulici Misionárska 1.
 • Bytový dom. Má dvojtraktovú dispozíciu, obdĺžnikový pôdorys, je dvojpodlažný s podkrovím a podpivničením. Schodiskový solitér sa nachádza na ulici Misionárska 3.
 • Bytový dom. Má dvojtraktovú dispozíciu, obdĺžnikový pôdorys, je dvojpodlažný s podkrovím a podpivničením. Schodiskový solitér sa nachádza na ulici Misionárska 5.
 • Bytový dom. Má dvojtraktovú dispozíciu, obdĺžnikový pôdorys, je dvojpodlažný s podkrovím a podpivničením. Schodiskový solitér sa nachádza na ulici Misionárska 7.
 • Bytový dom. Má dvojtraktovú dispozíciu, obdĺžnikový pôdorys, je dvojpodlažný s podkrovím a podpivničením. Schodiskový solitér sa nachádza na ulici Misionárska 9.
 • Bytový dom. Má dvojtraktovú dispozíciu, obdĺžnikový pôdorys, je dvojpodlažný s podkrovím a podpivničením. Schodiskový solitér sa nachádza na ulici Misionárska 11.
 • Bytový dom. Má dvojtraktovú dispozíciu, obdĺžnikový pôdorys, je dvojpodlažný s podkrovím a podpivničením. Schodiskový solitér sa nachádza na ulici Misionárska 13.
 • Bytový dom. Má dvojtraktovú dispozíciu, obdĺžnikový pôdorys, je dvojpodlažný s podkrovím a podpivničením. Schodiskový solitér sa nachádza na ulici Misionárska 15.
 • Bytový dom, sekcia I. Má dvojtraktovú dispozíciu, obdĺžnikový pôdorys, je trojpodlažný s podkrovím a podpivničením. Schodiskový sekciový dom sa nachádza na ulici Misionárska 17.
 • Bytový dom, sekcia II. Má dvojtraktovú dispozíciu, obdĺžnikový pôdorys, je trojpodlažný s podkrovím a podpivničením. Schodiskový sekciový dom sa nachádza na ulici Misionárska 19.
 • Bytový dom, sekcia III. Má dvojtraktovú dispozíciu, obdĺžnikový pôdorys, je trojpodlažný s podkrovím a podpivničením. Schodiskový sekciový dom sa nachádza na ulici Misionárska 21.
 • Bytový dom, sekcia IV. Má dvojtraktovú dispozíciu, obdĺžnikový pôdorys, je trojpodlažný s podkrovím a podpivničením. Schodiskový sekciový dom sa nachádza na ulici Misionárska 23.
 • Bytový dom, sekcia V. Má dvojtraktovú dispozíciu, obdĺžnikový pôdorys, je trojpodlažný s podkrovím a podpivničením. Schodiskový sekciový dom sa nachádza na ulici Misionárska 25.
 • Areál s oplotením. Priestor medzi domami a tehlové kamenné a drevené oplotenie areálu.

» Najnovšie

Pramene a studničky v okrese Trenčín

ADAMOVSKÉ KOCHANOVCE. Studňa vo dvore domu č.1. Prameň minerálnej vody sa na …

Pramene a studničky v okrese Prievidza

Nemáme žiadne informácie o prameňoch a studničkách v okrese. …

Pramene a studničky v okrese Partizánske

VEĽKÝ KLÍŽ Pod hradbami starodávneho kláštora vyviera voda. Nachádza sa tam …

Pramene a studničky v okrese Nové Mesto nad Váhom

DASTÍNSKA KYSELKA V NOVEJ LEHOTE Minerálny alkalický prameň pramení v&nb …

Pramene a studničky v okrese Myjava

PRAMEŇ POD BRADLOM Prameň s pitnou vodou sa nachádza na južnom svahu vrchu B …

TOPlist