Krížom-krážom.eu

Facebook profil
« späť

» Chránené stromy v okrese Košice I

GINKO NA MASARYKOVEJ ULICI

Za chránený strom bolo vyhlásené v roku 1990  a 1996. Ginko dvojlaločné s výškou 17m, obvodom kmeňa 345cm, priemerom koruny 19m a nezisteným vekom. Je chránené z kultúrno-výchovných, vedecko-výskumných a náučných dôvodov. Nachádza sa v Košiciach v lokalite Stredné Mesto v areáli základnej školy na ulici Masarykova 3.

 

TOPOĽ BELY V MESTSKOM PARKU

Za chránený strom bol vyhlásený v roku 1990 a 1996. Topoľ biely s výškou 24m, obvodom kmeňa 661cm, priemerom koruny 24m a nezisteným vekom. Je chránený z kultúrno-výchovných, náučných a vedecko-výskumných dôvodov. Nachádza sa v Košiciach v lokalite Stredné Mesto v Parku generála Petrova oproti železničnej stanici.

 

UNIVERZITNÁ SOFORA

Za chránený strom bola vyhlásená v roku 1990 a 1996. Sofora japonská s výškou 19m, obvodom kmeňa 280cm, priemerom koruny 20m a nezisteným vekom. Je chránená z kultúrno-výchovných, náučných a vedecko-výskumných dôvodov. Nachádza sa v Košiciach v lokalite Stredné Mesto na nádvorí UPJŠ z ulice Kostlivého.

 

JASEŇ PRI ANGELINE

Za chránený strom bol vyhlásený v roku 1990 a 1996. Jaseň štíhly s výškou 29m, obvodom kmeňa 453cm, priemerom koruny 24m a vekom viac ako 160 rokov. Je chránený z kultúrno-výchovných, náučných a vedecko-výskumných dôvodov. Nachádza sa v Košiciach v lokalite Severné Mesto v areáli parku Angelinum pri PF UPJŠ.

 

PLATANY NA VETERINE

Za chránené stromy boli vyhlásené v roku 1990 a 1996. Tri exempláre platana javorolistého s výškou 22, 20 a 18m, obvodom kmeňa 468, 376 a 595cm, priemerom koruny 20, 24 a 20m a nezisteným vekom. Sú chránené z kultúrno-výchovných, vedecko-výskumných a náučných dôvodov. Nachádzajú sa v Košiciach v lokalite Severné Mesto.

» Najnovšie

Pramene a studničky v okrese Trenčín

ADAMOVSKÉ KOCHANOVCE. Studňa vo dvore domu č.1. Prameň minerálnej vody sa na …

Pramene a studničky v okrese Prievidza

Nemáme žiadne informácie o prameňoch a studničkách v okrese. …

Pramene a studničky v okrese Partizánske

VEĽKÝ KLÍŽ Pod hradbami starodávneho kláštora vyviera voda. Nachádza sa tam …

Pramene a studničky v okrese Nové Mesto nad Váhom

DASTÍNSKA KYSELKA V NOVEJ LEHOTE Minerálny alkalický prameň pramení v&nb …

Pramene a studničky v okrese Myjava

PRAMEŇ POD BRADLOM Prameň s pitnou vodou sa nachádza na južnom svahu vrchu B …

TOPlist