Krížom-krážom.eu

Facebook profil
« späť

» Chránené stromy v okrese Košice-okolie

VŔBA BIELA V ČEČEJOVCIACH

Za chránený strom bola vyhlásená v roku 1990 a 1996. Vŕba biela s výškou 19m, obvodom kmeňa 460cm, priemerom koruny 17m a vekom viac ako 100 rokov. Je chránená z vedecko-výskumných, náučných, kultúrno-výchovných a estetických dôvodov. Nachádza sa v obci Čečejovce v ohradenom areáli objektu telocvične.

 

DVE LIPY MALOLISTÉ V REŠICI

Za chránené stromy boli vyhlásené v roku 1990 a 1996. Dva exempláre lipy malolistej s výškou 18 a 22m, obvodom kmeňa 383 a 579cm, priemerom koruny 16 a 20m a vekom viac ako 300 rokov. Sú chránené z estetických, vedecko-výskumných, náučných a kultúrno-výchovných dôvodov. Nachádzajú sa západne od obce Rešica v poľnohospodársky využívanej voľnej krajine.

 

PAGAŠTAN KONSKÝ V ROZHANOVCIACH

Za chránený strom bol vyhlásený v roku 1996. Pagaštan konský s výškou 28m, obvodom kmeňa 445cm, priemerom koruny 8m a vekom viac ako 250 rokov. Je chránený z vedecko-výskumných, náučných a kultúrno-výchovných dôvodov. Nachádza sa v obci Rozhanovce.

 

SEKVOJOVEC MAMUTÍ V SLANCI

Za chránený strom bol vyhlásený v roku 1996. Sekvojovec mamutí s výškou 22m, obvodom kmeňa 488cm, priemerom koruny 13m a vekom viac ako 130 rokov. Je chránený z vedecko-výskumných, náučných a kultúrno-výchovných dôvodov. Nachádza sa v obci Slanec.

 

LIPA MALOLISTÁ V HUTNÍKOCH

Za chránený strom bola vyhlásená v roku 1990. Lipa malolistá s výškou 24m, obvodom kmeňa 533cm, priemerom koruny 18m a vekom viac ako 350 rokov. Je chránená z kultúrno-výchovných, vedecko-výskumných a náučných dôvodov. Nachádza sa v obci Hutníky v časti Sokoľany v súkromnom dvore.

 

LIPA MALOLISTÁ VO VEĽKOIDANSKOM PARKU

Za chránený strom bola vyhlásená v roku 1990 a 1996. Lipa malolistá s výškou 32m, obvodom kmeňa 502cm, priemerom koruny 16m a vekom viac ako 200 rokov. Je chránená z vedecko-výskumných, náučných, kultúrno-výchovných a estetických dôvodov. Nachádza sa v obci Veľká Ida v parku pôvodne okolo objektu kaštieľa, v ktorom dnes sídli obecný úrad.

» Najnovšie

Pramene a studničky v okrese Trenčín

ADAMOVSKÉ KOCHANOVCE. Studňa vo dvore domu č.1. Prameň minerálnej vody sa na …

Pramene a studničky v okrese Prievidza

Nemáme žiadne informácie o prameňoch a studničkách v okrese. …

Pramene a studničky v okrese Partizánske

VEĽKÝ KLÍŽ Pod hradbami starodávneho kláštora vyviera voda. Nachádza sa tam …

Pramene a studničky v okrese Nové Mesto nad Váhom

DASTÍNSKA KYSELKA V NOVEJ LEHOTE Minerálny alkalický prameň pramení v&nb …

Pramene a studničky v okrese Myjava

PRAMEŇ POD BRADLOM Prameň s pitnou vodou sa nachádza na južnom svahu vrchu B …

TOPlist