Krížom-krážom.eu

Facebook profil
« späť

» Chránené stromy v okrese Púchov

LIPA V LEDNICKOM ROVNOM

Lipa malolistá. Chránený strom vyhlásený v roku 1996. Nachádza sa v historickom parku, v jeho centrálnej časti. Je to dendrologicky významný strom parku i okresu. Lipa svojimi rozmermi i tvarom zaujíma 1.miesto v okrese z hľadiska krajinárskeho a estetického významu. Obvod kmeňa je 670cm, výška stromu je 30m, priemer koruny stromu je 20m, vek stromu je viac ako 300 rokov.

 

GINKO V MEDNOM

Ginko dvojlaločné. Vyhlásené v roku 1975 a 1996. Rastie v parku pri miestnom kaštieli. Význačný exot, jediný exemplár v okrese predstavuje mohutný strom. Je to živá skamenelina, strom, ktorého rodokmeň siaha až do druhohôr, pred 200 miliónmi rokov. Má kultúrny, vedecký, krajinársky a estetický význam. Obvod kmeňa je 313cm, výška stromu je 30m, priemer koruny stromu je 13m, vek stromu je viac ako 150 rokov.

 

TUJA V MEDNOM

 

Tuja riasnatá. Vyhlásená v roku 1996. Nachádza sa v parčíku pri miestnom kaštieli. Je unikátom v okrese. Dendrologický poklad. Je to skvelým spôsobom vypestovaná tuja. Má kultúrny, krajinársky, vedecký a estetický význam. Obvod kmeňa je 404cm, výška stromu je 15m, priemer koruny stromu je 8m, vek stromu je 150 rokov.

 

ZBORSKÉ LIPY

Tri lipy veľkolisté. Chránené stromy lipy veľkolisté, vyhlásené v roku 1996. Nachádzajú sa na starom cintoríne nad obcou Zbora. Majú dendrologický a historický význam. Sú chránené z kultúrneho, krajinárskeho, ekologického a estetického dôvodu. Obvod kmeňa je 324-600cm, výška stromov je 27m, priemer koruny stromov je 12m, vek stromov je viac ako 190-330 rokov.

» Najnovšie

Pramene a studničky v okrese Trenčín

ADAMOVSKÉ KOCHANOVCE. Studňa vo dvore domu č.1. Prameň minerálnej vody sa na …

Pramene a studničky v okrese Prievidza

Nemáme žiadne informácie o prameňoch a studničkách v okrese. …

Pramene a studničky v okrese Partizánske

VEĽKÝ KLÍŽ Pod hradbami starodávneho kláštora vyviera voda. Nachádza sa tam …

Pramene a studničky v okrese Nové Mesto nad Váhom

DASTÍNSKA KYSELKA V NOVEJ LEHOTE Minerálny alkalický prameň pramení v&nb …

Pramene a studničky v okrese Myjava

PRAMEŇ POD BRADLOM Prameň s pitnou vodou sa nachádza na južnom svahu vrchu B …

TOPlist