Krížom-krážom.eu

Facebook profil
« späť

» Doliny v okrese Ilava

BOLEŠOVSKÁ DOLINA

Dolina v Bielych Karpatoch za obcou Bolešov, ktorú vytvoril Bolešovský potok. Vedie ňou spevnená cesta a turistický chodník. Miernym stúpaním prichádza do svojho záveru kde sa nachádza prírodná pamiatka Dračia studňa.

BREZOVSKÁ DOLINA

Dolinka v Bielych Karpatoch, ktorú vytvoril tok prameniaci pod sedlom pod Okršliskom. Nachádza sa za Červeným Kameňom, kde treba odbočiť za vlekom vľavo. Nachádza sa v nej prírodná pamiatka Brezovská dolina.

ČERVENOKAMENSKÁ DOLINA

Rozsiahla dolina v Bielych Karpatoch, ktorú vytvoril Tovarský potok. V doline sú obce Tuchyňa, Mikušovce a Červený Kameň.

HLBOKÁ DOLINA

Dolinka v Strážovských vrchoch, do ktorej prídeme odbočením vľavo z cesty pred obcou Gápel.

HLUCHÁ DOLINA

Prichádza na územie okresu svojou hornou časťou a ústi do kotliny s obcou Zliechov. V spodnej časti ňou vedie asfaltová cesta, vo vrchnej spevnená lesná cesta.

KOPČIANSKA DOLINA

Bočná dolinka Podhradskej doliny v Strážovských vrchoch. Prídeme do nej po dobočení vpravo z cesty do Zliechova. Vedie ňou cesta do osady Kopec a čiastočne turistický chodník.

KOŠARISKÁ DOLINA

Dolinka v Bielych Karpatoch. Nachádza sa v Slavnici za časťou Podhorie.

KRIVOKLÁTSKA DOLINA

Dolina v Bielych Karpatoch, ktorú vytvoril Krivoklátsky potok. Začína sa asi 1km za obcou Bohunice, pokračuje cez Krivoklát. Nachádzajú sa v nej tri prírodné pamiatky a v blízkosti prírodná rezervácia Drieňovka. Pred obcou Krivoklát je to PP Babiná, za obcou PP Krivoklátska tiesňava a v jej závere sa nachádza PP Krivoklátske lúky.

PODHRADSKÁ DOLINA. Pruské.

Dolinka v Bielych Karpatoch, ktorú vytvoril Podhradský potok. Začína sa za Pruským po odbočení vpravo z cesty na Vršatské Podhradie.

PODHRADSKÁ DOLINA. Zliechov.

Dolina v Strážovských vrchov, ktorú vytvoril Podhradský potok. Začína za Košeckým Podhradím a pokračuje až do Zliechova. Vedie ňou asfaltová cesta.

PREJTIANSKA DOLINA

Dolinka v Strážovských vrchoch, do ktorej sa dostaneme odbočením vpravo zo spevnenej cesty z Prejty. Na jej svahoch sa nachádza niekoľko skalných útvarov a rybníky Vystrkov na chov rýb.

SLÁVIKOVA DOLINA

Dolina v Strážovských vrchoch. Začína v osade Slávikovci a pokračuje stúpaním pod Ostrý vrch kde sa otvára do kotliny s obcou Zliechov. Vedie ňou spevnená cesta.

STREDNIANSKA DOLINA

Bočná dolinka Podhradskej doliny v Strážovských vrchoch, ktorou vedie cesta do osady Dolná Stredná. Prídeme do nej po odbočení vpravo z cesty do Zliechova. Čiastočne ňou prechádza turistický chodník.

SUCHÁ DOLINA

Bočná dolinka Kopčianskej doliny v Strážovských vrchoch.

ZLIECHOVSKÁ DOLINA

Dolina v Strážovských vrchoch, ktorou vedie cesta na Zliechov z južnej strany od Valaskej Belej. Prechádza ňou asfaltová cesta.

» Najnovšie

Pramene a studničky v okrese Trenčín

ADAMOVSKÉ KOCHANOVCE. Studňa vo dvore domu č.1. Prameň minerálnej vody sa na …

Pramene a studničky v okrese Prievidza

Nemáme žiadne informácie o prameňoch a studničkách v okrese. …

Pramene a studničky v okrese Partizánske

VEĽKÝ KLÍŽ Pod hradbami starodávneho kláštora vyviera voda. Nachádza sa tam …

Pramene a studničky v okrese Nové Mesto nad Váhom

DASTÍNSKA KYSELKA V NOVEJ LEHOTE Minerálny alkalický prameň pramení v&nb …

Pramene a studničky v okrese Myjava

PRAMEŇ POD BRADLOM Prameň s pitnou vodou sa nachádza na južnom svahu vrchu B …

TOPlist