Krížom-krážom.eu

Facebook profil
« späť

» Dopravné a športové stavby v okrese Bratislava IV

DEVÍNSKA NOVÁ VES. Mýtna stanica.

Národná kultúrna pamiatka vyhlásená v roku 1985. Mýtna stanica, mýtnica, Kendeffyho dom, je nárožná solitérna stavba postavená v klasicizujúcom štýle okolo roku 1771. Upravovaná bola v 1.polovici 19.storočia a v 80.rokoch 20.storočia. Má obdĺžnikový pôdorys, dvojtraktovú dispozíciu, je dvojpodlažná s podkrovím a pivnicou. Stojí na rohu ulíc Istrijská 49 a Mýtna.

 

KARLOVA VES. Športový klub. Botanická 9.

Národná kultúrna pamiatka vyhlásená v roku 2009. Športový klub kanoistický, Kajak klub Bratislava, Kanoistický klub Karlova Ves je drevený objekt bez slohových znakov postavený v roku 1934. Má obdĺžnikový pôdorys, jednotraktovú dispozíciu, je dvojpodlažný. Nachádza sa v lodenici na Karloveskom ramene Dunaja na ulici Botanická 9.

 

KARLOVA VES. Športový klub. Botanická 11.

Národná kultúrna pamiatka vyhlásená v roku 2007. Športový klub veslársky, Vodácky klub Tatran, bol postavený vo funkcionalistickom štýle v rokoch 1933-1935. Upravovaný bol v 60.rokoch 20.storočia. Má obdĺžnikový pôdorys, jednotraktovú dispozíciu, je dvojpodlažný. Autorom stavby je Eduard Mikulík. Nachádza sa v lodenici na Karloveskom ramene Dunaja na ulici Botanická 11.

 

KARLOVA VES. Železničná stanica.

Národná kultúrna pamiatka Železničná stanica vyhlásená v roku 2002. Nachádza sa v lokalite Železná Studienka pri Červenom moste. Tvoria ju viaceré pamiatkové objekty:

  • Výpravná budova s čakárňou. Výpravná železničná budova s čakárňou z roku 1904. Hrázdená stavba má pôdorys v tvare L, štvorpriestorovú dispozíciu, je jednopodlažná s podkrovím. Objekt č.3.
  • Dom strážnika. Dom strážnika oddielu z roku 1904 má obdĺžnikový pôdorys, jednopriestorovú dispozíciu, je jednopodlažný.

» Najnovšie

Pramene a studničky v okrese Trenčín

ADAMOVSKÉ KOCHANOVCE. Studňa vo dvore domu č.1. Prameň minerálnej vody sa na …

Pramene a studničky v okrese Prievidza

Nemáme žiadne informácie o prameňoch a studničkách v okrese. …

Pramene a studničky v okrese Partizánske

VEĽKÝ KLÍŽ Pod hradbami starodávneho kláštora vyviera voda. Nachádza sa tam …

Pramene a studničky v okrese Nové Mesto nad Váhom

DASTÍNSKA KYSELKA V NOVEJ LEHOTE Minerálny alkalický prameň pramení v&nb …

Pramene a studničky v okrese Myjava

PRAMEŇ POD BRADLOM Prameň s pitnou vodou sa nachádza na južnom svahu vrchu B …

TOPlist