Krížom-krážom.eu

Facebook profil
« späť

» Drobná architektúra v okrese Nitra

NITRA. Kópia vázy 1.

Pamiatkový objekt NKP Hrad Nitra vyhlásený v roku 1963. Kópia vázy na schodisku. Pochádza z roku 2001. Nachádza sa na západnej strane nástupu schodiska na druhom predhradí hradu Nitra na Námestí Jána Pavla II. v Mestskej pamiatkovej rezervácii.

 

NITRA. Kópia vázy 2.

Pamiatkový objekt NKP Hrad Nitra vyhlásený v roku 1963. Kópia vázy na schodisku. Pochádza z roku 2001. Nachádza sa na východnej strane nástupu schodiska na druhom predhradí hradu Nitra na Námestí Jána Pavla II. v Mestskej pamiatkovej rezervácii.

 

NITRA. Označovateľ katastrálneho územia.

Jeden z označovateľov katastrálneho územia mesta Nitra z konca 20.storočia. Je dielom akademického sochára Milana Maciňu. Nachádza sa v lokalite Selenec na ceste č.51 v smere od obce Veľký Lapáš.

 

NITRA. Váza 1.

Pamiatkový objekt NKP Hrad Nitra vyhlásený v roku 1963. Originál rokokovej vázy z obdobia okolo polovice 18.storočia. Upravovaný bol v roku 2001. Nachádza sa na východnej strane nástupu schodiska na druhom predhradí hradu Nitra na Námestí Jána Pavla II. v Mestskej pamiatkovej rezervácii.

 

NITRA. Váza 2.

Pamiatkový objekt NKP Hrad Nitra vyhlásený v roku 1963. Originál rokokovej vázy z obdobia okolo polovice 18.storočia. Upravovaný bol v roku 2001. Nachádza sa na západnej strane nástupu schodiska na druhom predhradí hradu Nitra na Námestí Jána Pavla II. v Mestskej pamiatkovej rezervácii.

 

NITRA. Vsadená váza.

Pamiatkový objekt NKP Seminár vyhlásený v roku 1963. Neskorobaroková vsadená váza sa nachádza na nádvorí tzv. Veľkého seminára. Je to originál vázy z rizalitu z polovice 18.storočia. Seminár sa nachádza na ulici Samova 14 pri ulici Východná v Mestskej pamiatkovej rezervácii.

 

POĽNÝ KESOV. Artézska studňa.

Artézska studňa Harajka. Nachádza sa na pravom brehu Cabajského potoka. Je obľúbeným cieľom vychádzok.

» Najnovšie

Pramene a studničky v okrese Trenčín

ADAMOVSKÉ KOCHANOVCE. Studňa vo dvore domu č.1. Prameň minerálnej vody sa na …

Pramene a studničky v okrese Prievidza

Nemáme žiadne informácie o prameňoch a studničkách v okrese. …

Pramene a studničky v okrese Partizánske

VEĽKÝ KLÍŽ Pod hradbami starodávneho kláštora vyviera voda. Nachádza sa tam …

Pramene a studničky v okrese Nové Mesto nad Váhom

DASTÍNSKA KYSELKA V NOVEJ LEHOTE Minerálny alkalický prameň pramení v&nb …

Pramene a studničky v okrese Myjava

PRAMEŇ POD BRADLOM Prameň s pitnou vodou sa nachádza na južnom svahu vrchu B …

TOPlist