Krížom-krážom.eu

Facebook profil
« späť

» Jaskyne v okrese Bratislava IV

ABRÁZNA JASKYŇA

Prírodná pamiatky vyhlásená v roku 1995. Ochrana 8m dlhej  a 4m hlbokej geologicky a geomorfologicky významnej jaskyne. Bola vytvorená abráziou bádenského mora v slabo slienitých bridliciach. Verejnosti nie je prístupná. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Devínskych Karpatoch, v Devínskej Kobyle na území NPR Devínska Kobyla v nadmorskej výške 169m južne od Devínskej Novej Vsi.

 

BRÁNA POD PANENSKOU BAŠTOU

Jaskyňa s dĺžkou 4m. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Devínskych Karpatoch, v Devínskej Kobyle v nadmorskej výške 146m v katastri mestskej časti Devín.

 

JASKYŇA BIELEJ SKALY

Rozsadlinová jaskyňa s dĺžkou 5m vytvorená v pieskovcoch a zlepencoch. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Devínskych Karpatoch, v Devínskej Kobyle v nadmorskej výške 365m v katastri mestskej časti Devínska Nová Ves.

 

JASKYŇA POD CITADELOU (ABRÁZNA PUKLINA POD CITADELOU)

Abrázna jaskyňa s dĺžkou 6m. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Devínskych Karpatoch, v Devínskej Kobyle v nadmorskej výške 198m v katastri mestskej časti Devín.

 

JASKYŇA POD HOLÝM VRCHOM

Jaskyňa s dĺžkou 9m a hĺbkou 4m. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Pezinských Karpatoch, v Homoľských Karpatoch v katastri mestskej časti Záhorská Bystrica.

 

JASKYŇA PRI AMFITEÁTRI (MALÁ JASKYŇA PRI AMFITEÁTRI)

Jaskyňa s dĺžkou 6m. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Devínskych Karpatoch, v Devínskej Kobyle v nadmorskej výške 185m v katastri mestskej časti Devín.

 

JASKYŇA V ŠTOKERAVSKEJ VÁPENKE

Korózna jaskyňa s dĺžkou 17m. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Devínskych Karpatoch, v Devínskej Kobyle v nadmorskej výške 230m v katastri mestskej časti Devínska Nová Ves.

 

KREMENCOVÁ JASKYŇA 1

Jaskyňa s dĺžkou 6m vytvorená abráziou neogénneho mora v kremencoch. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Devínskych Karpatoch, v Devínskej Kobyle v katastri mestskej časti Devínska Nová Ves.

 

KREMENCOVÁ JASKYŇA 2

Jaskyňa s dĺžkou 5m vytvorená abráziou neogénneho mora v kremencoch. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Devínskych Karpatoch, v Devínskej Kobyle v katastri mestskej časti Devínska Nová Ves.

 

KREMENCOVÁ JASKYŇA 3

Jaskyňa s dĺžkou 2m vytvorená abráziou neogénneho mora v kremencoch. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Devínskych Karpatoch, v Devínskej Kobyle v katastri mestskej časti Devínska Nová Ves.

 

KREMENCOVÁ JASKYŇA 4

Jaskyňa s dĺžkou 2m vytvorená abráziou neogénneho mora v kremencoch. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Devínskych Karpatoch, v Devínskej Kobyle v katastri mestskej časti Devínska Nová Ves.

 

KREMENCOVÁ JASKYŇA 5

Jaskyňa s dĺžkou 2m vytvorená abráziou neogénneho mora v kremencoch. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Devínskych Karpatoch, v Devínskej Kobyle v katastri mestskej časti Devínska Nová Ves.

 

MEDZIVRSTVOVÁ JASKYŇA (ZLEPENCOVÁ)

Prírodná pamiatka vyhlásená v roku 1995. Ochrana 165m dlhej jaskyne.  Je významná z geologického a geomorfologického hľadiska. Bola vytvorená v karbonátových pieskovcoch. Verejnosti nie je prístupná. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Devínskych Karpatoch, v Bratislavskom predhorí v nadmorskej výške 308m v blízkosti Záluhov v katastri mestskej časti Dúbravka.

 

MÚROVÁ JASKYŇA

Jaskyňa s dĺžkou 6m. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Devínskych Karpatoch, v Devínskej Kobyle v nadmorskej výške 200m v katastri mestskej časti Devín.

 

NEZNÁMA JASKYŇA

Jaskyňa so zasypaným vchodom. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Devínskych Karpatoch, v Devínskej Kobyle v nadmorskej výške 143m v katastri mestskej časti Devín.

 

NOVÁ JASKYŇA

Jaskyňa s dĺžkou 5m. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Devínskych Karpatoch, v Devínskej Kobyle v nadmorskej výške 195m v katastri mestskej časti Devín.

 

PIESKOVCOVÁ JASKYŇA

Jaskyňa s dĺžkou 11m vytvorená v piesčitých vápencoch a pieskovcoch. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Devínskych Karpatoch, v Devínskej Kobyle v nadmorskej výške 246m v katastri mestskej časti Devínska Nová Ves.

 

PREVISOVÁ JASKYŇA

Jaskyňa s dĺžkou 6m. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Devínskych Karpatoch, v Devínskej Kobyle v nadmorskej výške 165m v katastri mestskej časti Devín.

 

PUKLINOVÁ TUNELOVÁ JASKYŇA (TUNELOVÁ JASKYŇA)

Korózna jaskyňa s dĺžkou 12m. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Devínskych Karpatoch, v Devínskej Kobyle v nadmorskej výške 190m v katastri mestskej časti Devín.

 

SEVERNÁ JASKYŇA

Korózna jaskyňa s dĺžkou 5m. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Devínskych Karpatoch, v Devínskej Kobyle v nadmorskej výške 142m v katastri mestskej časti Devín.

 

SKALNÁ BRÁNA

Rozsadlinová jaskyňa s dĺžkou 5m. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Devínskych Karpatoch, v Devínskej Kobyle v nadmorskej výške 143m v katastri mestskej časti Devín.

 

VTÁČIA JASKYŇA I

Jaskyňa s dĺžkou 5m. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Devínskych Karpatoch, v Devínskej Kobyle v nadmorskej výške 178m v katastri mestskej časti Devín.

 

VTÁČIA JASKYŇA II

Jaskyňa s dĺžkou 4m. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Devínskych Karpatoch, v Devínskej Kobyle v nadmorskej výške 201m v katastri mestskej časti Devín.

» Najnovšie

Pramene a studničky v okrese Trenčín

ADAMOVSKÉ KOCHANOVCE. Studňa vo dvore domu č.1. Prameň minerálnej vody sa na …

Pramene a studničky v okrese Prievidza

Nemáme žiadne informácie o prameňoch a studničkách v okrese. …

Pramene a studničky v okrese Partizánske

VEĽKÝ KLÍŽ Pod hradbami starodávneho kláštora vyviera voda. Nachádza sa tam …

Pramene a studničky v okrese Nové Mesto nad Váhom

DASTÍNSKA KYSELKA V NOVEJ LEHOTE Minerálny alkalický prameň pramení v&nb …

Pramene a studničky v okrese Myjava

PRAMEŇ POD BRADLOM Prameň s pitnou vodou sa nachádza na južnom svahu vrchu B …

TOPlist