Krížom-krážom.eu

Facebook profil
« späť

» Jaskyne v okrese Kežmarok

BIVAKOVÁ JASKYŇA

Rozsadlinová jaskyňa s dĺžkou 20m vytvorená v pieskovcoch. Nachádza sa v pohorí Levočské vrchy, v Levočskej vysočine v katastri zaniknutej obce Blažov.

 

DUCEHO JASKYŇA

Rozsadlinová jaskyňa s dĺžkou 10m vytvorená v pieskovcoch. Nachádza sa v pohorí Levočské vrchy, v Levočskej vysočine v katastri zaniknutej obce Blažov.

 

JASKYŇA ĽADOVÉHO DYCHU

Rozsadlinová jaskyňa s dĺžkou 30m vytvorená v pieskovcoch. Nachádza sa v pohorí Levočské vrchy, v Levočskej vysočine v katastri zaniknutej obce Blažov.

 

JASKYŇA NAD BULDOZÉROM

Sutinová jaskyňa s dĺžkou 4m. Nachádza sa v pohorí Levočské vrchy, v Levočskej vysočine v katastri zaniknutej obce Blažov.

 

JASKYŇA POD JANKOVCOM 1

Rozsadlinová jaskyňa s dĺžkou 40m vytvorená v pieskovcoch. Nachádza sa v pohorí Levočské vrchy, v Levočskej vysočine v nadmorskej výške 1.115m v katastri zaniknutej obce Blažov.

 

JASKYŇA POD JANKOVCOM 2

Rozsadlinová jaskyňa s dĺžkou 100m vytvorená v pieskovcoch. Výskyt netopierov. Nachádza sa v pohorí Levočské vrchy, v Levočskej vysočine v nadmorskej výške 1.060m v katastri zaniknutej obce Blažov.

 

JASKYŇA POD JANKOVCOM 3

Rozsadlinová jaskyňa s dĺžkou 8m vytvorená v pieskovcoch. Nachádza sa v pohorí Levočské vrchy, v Levočskej vysočine v nadmorskej výške 1.100m v katastri obce zaniknutej Blažov.

 

JASKYŇA POD OVČÍNOM

Rozsadlinová jaskyňa s dĺžkou 6m vytvorená v pieskovcoch. Nachádza sa v pohorí Levočské vrchy, v Levočskej vysočine v katastri zaniknutej obce Blažov.

 

JASKYŇA POD PNIAKOM

Rozsadlinová jaskyňa s dĺžkou 5m vytvorená v pieskovcoch. Nachádza sa v pohorí Levočské vrchy, v Levočskej vysočine v katastri zaniknutej obce Blažov.

 

JASKYŇA POD SKALKOU (JASKYŇA V SKALKE, JASKYŇA NA SKALE)

Fluviokrasová jaskyňa s dĺžkou 25m. Nachádza sa v pohorí Spišská Magura, vo Veternom vrchu, v Ružbašskom predhorí v nadmorskej výške 775m v katastri obce Toporec.

 

JASKYŇA ŠTÍHLYCH (DVOJVCHODOVÁ)

Rozsadlinová jaskyňa s dĺžkou 25m vytvorená v pieskovcoch. Nachádza sa v pohorí Levočské vrchy, v Levočskej vysočine v katastri zaniknutej obce Blažov.

 

JASKYŇA V ČIERNEJ HORE (PESUDOKRASOVÁ JASKYŇA)

Jaskyňa s dĺžkou 40m a hĺbkou 15m vytvorená v pieskovcoch. Nachádza sa v pohorí Levočské vrchy, v Levočskej vysočine v nadmorskej výške 910m v katastri zaniknutej obce Blažov.

 

JASKYŇA V DEREŽOVEJ

Rozsadlinová jaskyňa s dĺžkou 60m a hĺbkou 20m vytvorená v pieskovcoch. Nachádza sa v pohorí Levočské vrchy, v Levočskej vysočine v nadmorskej výške 1.170m v katastri zaniknutej obce Blažov.

 

JASKYŇA VEĽKÉHO CHROBÁKA

Rozsadlinová jaskyňa s dĺžkou 20m vytvorená v pieskovcoch. Nachádza sa v pohorí Levočské vrchy, v Levočskej vysočine v katastri zaniknutej obce Blažov.

 

JASKYŇA V PREDNEJ KOHÚTOVKE

Rozsadlinová jaskyňa s dĺžkou 100m vytvorená v pieskovcoch. Nachádza sa v pohorí Levočské vrchy, v Levočskej vysočine v nadmorskej výške 1.143m v katastri zaniknutej obce Blažov.

 

JASKYŇA ZA HREBEŇOM

Rozsadlinová jaskyňa s dĺžkou 8m vytvorená v pieskovcoch. Nachádza sa v pohorí Levočské vrchy, v Levočskej vysočine v katastri zaniknutej obce Blažov.

 

NETOPIERIA JASKYŇA

Rozsadlinová jaskyňa s dĺžkou 8m vytvorená v pieskovcoch. Nachádza sa v pohorí Levočské vrchy, v Levočskej vysočine v katastri zaniknutej obce Blažov.

 

NIKOLKINA JASKYŇA

Rozsadlinová jaskyňa s dĺžkou 7m vytvorená v pieskovcoch. Nachádza sa v pohorí Levočské vrchy, v Levočskej vysočine v katastri zaniknutej obce Blažov.

 

NIKOVA JASKYŇA

Rozsadlinová jaskyňa s dĺžkou 25m vytvorená v pieskovcoch. Nachádza sa v pohorí Levočské vrchy, v Levočskej vysočine v katastri zaniknutej obce Blažov.

 

OLIVEROVA PRIEPASŤ

Rozsadlinová jaskyňa s hĺbkou 18m vytvorená v pieskovcoch. Nachádza sa v pohorí Levočské vrchy, v Levočskej vysočine v katastri zaniknutej obce Blažov.

 

ŠTEVOVA JASKYŇA

Rozsadlinová jaskyňa s dĺžkou 10m a hĺbkou 2m vytvorená v pieskovcoch. Nachádza sa v pohorí Levočské vrchy, v Levočskej vysočine v nadmorskej výške 1.240m v katastri zaniknutej obce Blažov.

 

VEKONOČNÁ PRIEPASŤ

Rozsadlinová jaskyňa s hĺbkou 20m vytvorená v pieskovcoch. Nachádza sa v pohorí Levočské vrchy, v Levočskej vysočine v katastri zaniknutej obce Blažov.

 

YETIHO JASKYŇA

Rozsadlinová jaskyňa s dĺžkou 50m vytvorená v pieskovcoch. Nachádza sa v pohorí Levočské vrchy, v Levočskej vysočine v katastri zaniknutej obce Blažov.

 

ZBOJNÍCKA DIERA (ZBOJNÍCKA DŽURA)

Rozsadlinová jaskyňa s dĺžkou 3m vytvorená v pieskovcoch. Nachádza sa v pohorí Podtatranská kotlina, v Popradskej kotline v nadmorskej výške 853m v katastri obce Vojňany.

» Najnovšie

Pramene a studničky v okrese Trenčín

ADAMOVSKÉ KOCHANOVCE. Studňa vo dvore domu č.1. Prameň minerálnej vody sa na …

Pramene a studničky v okrese Prievidza

Nemáme žiadne informácie o prameňoch a studničkách v okrese. …

Pramene a studničky v okrese Partizánske

VEĽKÝ KLÍŽ Pod hradbami starodávneho kláštora vyviera voda. Nachádza sa tam …

Pramene a studničky v okrese Nové Mesto nad Váhom

DASTÍNSKA KYSELKA V NOVEJ LEHOTE Minerálny alkalický prameň pramení v&nb …

Pramene a studničky v okrese Myjava

PRAMEŇ POD BRADLOM Prameň s pitnou vodou sa nachádza na južnom svahu vrchu B …

TOPlist