Krížom-krážom.eu

Facebook profil
« späť

» Jaskyne v okrese Nitra

JASKYŇA POD SVORADOVOU

Jaskyňa s dĺžkou 3m. Nachádza sa v pohorí Tríbeč, v Zobore v katastri Nitry, mestská časť Dražovce.

 

JASKYŇA SVÄTÉHO MICHALA ARCHANJELA 1

Jaskyňa s dĺžkou 25m. Nachádza sa v pohorí Tríbeč, v Zobore v nadmorskej výške 200m v katastri Nitry, mestská časť Dražovce.

 

JASKYŇA SVÄTÉHO MICHALA ARCHANJELA 2

Jaskyňa s dĺžkou 11m. Nachádza sa v pohorí Tríbeč, v Zobore v nadmorskej výške 200m v katastri Nitry, mestská časť Dražovce.

 

JASKYŇA SVÄTÉHO MICHALA ARCHANJELA 3

Jaskyňa s dĺžkou 9m. Nachádza sa v pohorí Tríbeč, v Zobore v nadmorskej výške 200m v katastri Nitry, mestská časť Dražovce.

 

JASKYŇA V ČIFÁRSKEJ SKALE (PSEUDOKRASOVÁ JASKYŇA)

Jaskyňa s dĺžkou 12m a hĺbkou 7m vytvorená v andezitoch. Využívaná bola počas 2.svetovej vojny. Nachádza sa v pohorí Podunajská pahorkatina, v Hronskej pahorkatine, v Bešianskej pahorkatine v nadmorskej výške 185m v katastri obce Čifáre.

 

JASKYŇA V DREVENOM LOME

Jaskyňa so zasypaným vchodom odkrytá ťažbou sa nachádza v pohorí Podunajská pahorkatina, v Nitrianskej pahorkatine, v Nitrianskych vŕškoch v katastri Nitry.

 

JASKYŇA V STRAČEJ CESTE

Jaskyňa s dĺžkou 62m. Nachádza sa v pohorí Podunajská pahorkatina, v Nitrianskej pahorkatine, v Nitrianskych vŕškoch v nadmorskej výške 155m v katastri Nitry.

 

JAZERNÁ ŽIBRICA

Zlomovo-korózna odťažená, čiastočne zasypaná jaskyňa s dĺžkou 34m a hĺbkou 32m. Nachádza sa v pohorí Tríbeč, v Zobore v nadmorskej výške 495m v katastri obce Žirany.

 

KAPUSŇÁKOV BIVAK

Jaskyňa s dĺžkou 4m. Nachádza sa v pohorí Tríbeč, v Zobore v nadmorskej výške 444m v katastri obce Podhorany, miestna časť Mechenice.

 

KOLÍŇANSKÁ ČERTOVA DIERA (JASKYŇA PRI KOSTOLE)

Korózno-rútivá jaskyňa s dĺžkou 26m a hĺbkou 10m. Nachádza sa v pohorí Tríbeč, v Zobore v nadmorskej výške 200m v katastri obce Kolíňany.

 

LOPATKA

Jaskyňa s dĺžkou 4m. Nachádza sa v pohorí Tríbeč, v Zobore v nadmorskej výške 355m v katastri obce Podhorany, miestna časť Mechenice.

 

LURDSKÁ JASKYŇA

Jaskyňa s dĺžkou 12m. Nachádza sa v pohorí Podunajská pahorkatina, v Nitrianskej pahorkatine, v Nitrianskych vŕškoch v nadmorskej výške 149m v katastri Nitry.

 

MALÁ JASKYŇA PRI KOSTOLE

Fluviokrasovo-korózna jaskyňa s dĺžkou 6m. Nachádza sa v pohorí Tríbeč, v Zobore v nadmorskej výške 242m v katastri obce Kolíňany.

 

MALÁ ŽIBRICA

Čiastočne zasypaná jaskyňa s dĺžkou 8m a hĺbkou 4m. Nachádza sa v pohorí Tríbeč, v Zobore v katastri obce Žirany.

 

NITRIANSKA HRADNÁ JASKYŇA

Zlomová jaskyňa s dĺžkou 40m. Archeologické nálezy z obdobia paleolitu. Nachádza sa v pohorí Podunajská pahorkatina, v Nitrianskej pahorkatine, v Nitrianskych vŕškoch v nadmorskej výške 190m v katastri Nitry.

 

NOVÁ ŽIBRICA

Jaskyňa s dĺžkou 45m a hĺbkou 30m odťažená v lome. Nachádza sa v pohorí Tríbeč, v Zobore v nadmorskej výške 499m v katastri obce Žirany.

 

SKRYŠNÁ DIERA (BUJOLYUK)

Korózna jaskyňa s dĺžkou 9m a hĺbkou 4m. Nachádza sa v pohorí Tríbeč, v Zobore v nadmorskej výške 420m v katastri obce Žirany.

 

SVORADOVA JASKYŇA

Fluviokrasová jaskyňa s dĺžkou 30m. Nachádza sa v pohorí Tríbeč, v Zobore v nadmorskej výške 355m v katastri obce Nitry, mestská časť Dražovce.

 

ZVISLÁ JASKYŇA

Jaskyňa so zasypaným vchodom odkrytá ťažbou sa nachádza v pohorí Podunajská pahorkatina, v Nitrianskej pahorkatine, v Nitrianskych vŕškoch v katastri Nitry.

 

ZVISLÁ JASKYŇA NA ŽIBRICI (PRIEPASŤ ŽIBRICA)

Rozsadlinovo-korózna jaskyňa s hĺbkou 62m. Nachádza sa v pohorí Tríbeč, v Zobore v nadmorskej výške 525m v katastri obce Žirany.

» Najnovšie

Pramene a studničky v okrese Trenčín

ADAMOVSKÉ KOCHANOVCE. Studňa vo dvore domu č.1. Prameň minerálnej vody sa na …

Pramene a studničky v okrese Prievidza

Nemáme žiadne informácie o prameňoch a studničkách v okrese. …

Pramene a studničky v okrese Partizánske

VEĽKÝ KLÍŽ Pod hradbami starodávneho kláštora vyviera voda. Nachádza sa tam …

Pramene a studničky v okrese Nové Mesto nad Váhom

DASTÍNSKA KYSELKA V NOVEJ LEHOTE Minerálny alkalický prameň pramení v&nb …

Pramene a studničky v okrese Myjava

PRAMEŇ POD BRADLOM Prameň s pitnou vodou sa nachádza na južnom svahu vrchu B …

TOPlist