Krížom-krážom.eu

Facebook profil
« späť

» Jaskyne v okrese Pezinok

CAJLA (JASKYŇA V LOME, TIBRA)

Jaskyňa s dĺžkou 75m a hĺbkou 25m. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Pezinských Karpatoch, v Homoľských Karpatoch v nadmorskej výške 343m v katastri Pezinka.

 

CAJLA 2

Fluviokrasová jaskyňa s dĺžkou 5m. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Pezinských Karpatoch, v Homoľských Karpatoch v nadmorskej výške 335m v katastri Pezinka.

 

JASKYŇA NA JELENCI 1

Zlomovo-korózna jaskyňa s hĺbkou 10m. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Pezinských Karpatoch, v Bielych horách v nadmorskej výške 616m v katastri obce Doľany.

 

JASKYŇA STARÝCH HABÁNCOV

Fluviokrasovo-korózna jaskyňa s dĺžkou 4m. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Pezinských Karpatoch, v Smolenickej vrchovine v nadmorskej výške 405m v katastri obce Doľany.

 

JASKYŇA V JELENCI 2

Jaskyňa s dĺžkou 5m. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Pezinských Karpatoch, v Bielych horách v katastri obce Doľany.

 

JASKYŇA V JELENCI 3

Jaskyňa s dĺžkou 6m. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Pezinských Karpatoch, v Bielych horách v katastri obce Doľany.

 

JASKYŇA V ZÁVRTE (BRAŇOVA JASKYŇA)

Jaskyňa s dĺžkou 35m a hĺbkou 15m. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Pezinských Karpatoch, v Homoľských Karpatoch v katastri Pezinka.

 

LEONARDOVA JASKYŇA

Fluviokrasová jaskyňa s dĺžkou 11m. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Pezinských Karpatoch, v Smolenickej vrchovine v nadmorskej výške 280m v katastri obce Doľany.

 

LIMBAŠSKÁ VYVIERAČKA

Výverová fluviokrasová jaskyňa s dĺžkou 17m, hĺbkou 9m a aktívnym vodným tokom. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Pezinských Karpatoch, v Homoľských Karpatoch v nadmorskej výške 337m v katastri obce Limbach.

 

MALÁ JASKYŇA V LOME (TANK)

Jaskyňa s dĺžkou 5m. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Pezinských Karpatoch, v Homoľských Karpatoch v katastri Pezinka.

 

MESAČNÁ 1

Fluviokrasová jaskyňa s dĺžkou 30m. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Pezinských Karpatoch, v Smolenickej vrchovine v nadmorskej výške 452m v katastri obce Doľany.

 

MESAČNÁ 2

Fluviokrasová jaskyňa s dĺžkou 8m. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Pezinských Karpatoch, v Smolenickej vrchovine v nadmorskej výške 457m v katastri obce Doľany.

 

MESAČNÁ 3 – KOCÚROVA JASKYŇA

Jaskynný systém s dĺžkou 20m. Nachádza sa v nadmorskej výške 402m. Skladá sa z jaskýň Mesačná 3 a Kocúrova jaskyňa. Fluviokrasovo-korózna jaskyňa Mesačná 3 (Partizánska jaskyňa). Využívaná bola počas 2.svetovej vojny. Nachádza sa v nadmorskej výške 402m. Fluviokrasová Kocúrova jaskyňa sa nachádza v nadmorskej výške 407m. Jaskynný systém sa nachádza v pohorí Malé Karpaty, v Pezinských Karpatoch, v Smolenickej vrchovine v katastri obce Doľany.

 

MESAČNÁ 4

FLuviokrasová ponorová jaskyňa s dĺžkou 10m. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Pezinských Karpatoch, v Smolenickej vrchovine v nadmorskej výške 438m v katastri obce Doľany.

 

MESAČNÁ 5

Fluviokrasová jaskyňa s dĺžkou 6m. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Pezinských Karpatoch, v Smolenickej vrchovine v nadmorskej výške 455m v katastri obce Doľany.

 

PARINSKÝ PREVIS

Zlomovo-korózna jaskyňa s dĺžkou 2m. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Pezinských Karpatoch, v Smolenickej vrchovine v nadmorskej výške 366m v katastri obce Doľany.

 

PEC (JASKYŇA PRI CESTE)

Fluviokrasová jaskyňa s dĺžkou 25m s aktívnym vodným tokom. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Pezinských Karpatoch, v Homoľských Karpatoch v nadmorskej výške 303m v katastri Pezinka.

 

PONOR NA MESAČNEJ

Fluviokrasová jaskyňa s dĺžkou 5m s občasným vodným tokom. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Pezinských Karpatoch, v Bielych horách v nadmorskej výške 400m v katastri obce Doľany.

 

PUKLINOVÁ JASKYŇA V CAJLE

Jaskyňa s dĺžkou 2m. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Pezinských Karpatoch, v Homoľských Karpatoch v nadmorskej výške 336m v katastri Pezinka.

 

SILOVA JASKYŇA (MESAČNÁ 5)

Fluviokrasová jaskyňa s dĺžkou 10m. Nachádza sa v pohorí Malé Karpaty, v Pezinských Karpatoch, v Smolenickej vrchovine v nadmorskej výške 413m v katastri obce Doľany.

» Najnovšie

Pramene a studničky v okrese Trenčín

ADAMOVSKÉ KOCHANOVCE. Studňa vo dvore domu č.1. Prameň minerálnej vody sa na …

Pramene a studničky v okrese Prievidza

Nemáme žiadne informácie o prameňoch a studničkách v okrese. …

Pramene a studničky v okrese Partizánske

VEĽKÝ KLÍŽ Pod hradbami starodávneho kláštora vyviera voda. Nachádza sa tam …

Pramene a studničky v okrese Nové Mesto nad Váhom

DASTÍNSKA KYSELKA V NOVEJ LEHOTE Minerálny alkalický prameň pramení v&nb …

Pramene a studničky v okrese Myjava

PRAMEŇ POD BRADLOM Prameň s pitnou vodou sa nachádza na južnom svahu vrchu B …

TOPlist