Krížom-krážom.eu

Facebook profil
« späť

» Jaskyne v okrese Zlaté Moravce

ANDEZITOVÁ JASKYŇA

Jaskyňa s dĺžkou 3m. Nachádza sa v pohorí Pohronský Inovec, vo Veľkom Inovci v nadmorskej výške 389m v katastri obce Obyce.

 

HORNÉ LÚČNO

Korózno-rútivá jaskyňa s dĺžkou 134m a hĺbkou 21m s výskytom netopierov. Nachádza sa v pohorí Tríbeč, v Rázdieli, vo Veľkopoľskej vrchovine v nadmorskej výške 560m v katastri obce Jedľové Kostoľany.

 

HORNÝ VCHOD

Jaskyňa s dĺžkou 3m. Nachádza sa v pohorí Pohronský Inovec, vo Veľkom Inovci v nadmorskej výške 394m v katastri obce Obyce.

 

HRUŠOVSKÁ HRADNÁ JASKYŇA

Rozsadlinová jaskyňa s dĺžkou 5m. Nachádza sa v pohorí Tríbeč, v Rázdieli, v Skýcovskej vrchovine v nadmorskej výške 474m v katastri obce Hostie.

 

JASKYŇA DVOCH NETOPIEROV

Jaskyňa s dĺžkou 6m. Nachádza sa v pohorí Pohronský Inovec, vo Veľkom Inovci v nadmorskej výške 390m v katastri obce Obyce.

 

JASKYŇA JEDNÉHO NETOPIERA

Jaskyňa s dĺžkou 5m. Nachádza sa v pohorí Pohronský Inovec, vo Veľkom Inovci v nadmorskej výške 391m v katastri obce Obyce.

 

JASKYŇA NA LOME

Jaskyňa s dĺžkou 10m. Nachádza sa v pohorí Tríbeč, v Rázdieli, vo Veľkopoľskej vrchovine v nadmorskej výške 647m v katastri obce Jedľové Kostoľany.

 

JASKYŇA VO VÁPENNOM VRCHU (ZÁVRTOVÁ JASKYŇA)

Jaskyňa s dĺžkou 6m s čiastočne zavaleným vchodom. Nachádza sa v pohorí Tríbeč, v Rázdieli, v Skýcovskej vrchovine v nadmorskej výške 503m v katastri obce Skýcov.

 

KAMENEC

Jaskyňa s dĺžkou 35m. Nachádza sa v pohorí Tríbeč, v Rázdieli, vo Veľkopoľskej vrchovine v nadmorskej výške 538m v katastri obce Jedľové Kostoľany.

 

LOM

Jaskyňa s dĺžkou 6m. Nachádza sa v pohorí Tríbeč, v Rázdieli, vo Veľkopoľskej vrchovine v nadmorskej výške 604m v katastri obce Jedľové Kostoľany.

 

PSEUDOKRASOVÁ NA LYSCI

Pseudokrasová jaskyňa s dĺžkou 3m vytvorená v kremencoch. Nachádza sa v pohorí Tríbeč, v Rázdieli, v Kolačnianskej vrchovine v nadmorskej výške 498m v katastri obce Jedľové Kostoľany.

» Najnovšie

Pramene a studničky v okrese Trenčín

ADAMOVSKÉ KOCHANOVCE. Studňa vo dvore domu č.1. Prameň minerálnej vody sa na …

Pramene a studničky v okrese Prievidza

Nemáme žiadne informácie o prameňoch a studničkách v okrese. …

Pramene a studničky v okrese Partizánske

VEĽKÝ KLÍŽ Pod hradbami starodávneho kláštora vyviera voda. Nachádza sa tam …

Pramene a studničky v okrese Nové Mesto nad Váhom

DASTÍNSKA KYSELKA V NOVEJ LEHOTE Minerálny alkalický prameň pramení v&nb …

Pramene a studničky v okrese Myjava

PRAMEŇ POD BRADLOM Prameň s pitnou vodou sa nachádza na južnom svahu vrchu B …

TOPlist