Krížom-krážom.eu

Facebook profil
« späť

» Miestne turistické chodníky v okrese Nové Mesto nad Váhom

8114M

Pod Drapliakom – Višňové, zastávka. Dĺžka 6,0km. Čas 1 hodina 20 minút.

Je to miestna odbočka zo žlto značeného turistického chodníka /8114/, ktorá prechádza menej náročným terénom. Túra je vhodnejšia hlavne pri zhoršených terénnych podmienkach. Na žlto značený turistický chodník /8114/ sa napája Pod Drapliakom.

 

MALOKARPATSKÁ VÍNNA CESTA

Je súčasťou Malokarpatskej vinohradníckej oblasti a spája najpozoruhodnejšie miesta malokarpatského regiónu, ktoré sú príťažlivé z hľadiska spoznávania miest s tradíciou pestovania a spracovania viniča, výrobou vína a zvyklosťami spojenými s touto činnosťou. Atraktívne sú návštevy múzeí, vinoték, či vínnych pivníc, spojené s ochutnávkou vína a miestnych špecialít.

Na Slovensku je 6 vinohradníckych oblastí (Malokarpatská, Juhoslovenská, Nitrianska, Stredoslovenská, Východoslovenská a Tokajská), ktoré sa ďalej delia na rajóny a obce. Malokarpatská vinohradnícka oblasť má 12 rajónov (Skalický, Záhorský, Stupavský, Bratislavský, Pezinský, Modranský, Doľanský, Orešanský, Senecký, Trnavský, Hlohovecký a Vrbovský). Okres zasahuje Vrbovský rajón s obcami Čachtice, Častkovce a Kálnica. O propagáciu a uvádzanie myšlienky Malokarpatskej vínnej cesty do každodennej reality sa stará Združenie Malokarpatská vínna cesta so sídlom v Modre.

 

BIELOKARPATSKÝ JAZDECKÝ CHODNÍK

Bol vybudovaný v roku 2003. Vedie z Lubiny, z Rohu, až na Veľkú Javorinu. Chodník je otvorený celoročne a jeho správcom je Ranč Javorina.

 

HRADNÁ CESTA

Piešťany – Moravany nad Váhom – Lúka – Hrádok – Nová Ves nad Váhom – Kočovce – Beckov.

Hradná cesta, ktorú je vhodné absolvovať buď autom alebo v sedle bicykla, spája Piešťany s Beckovom. Jednotlivé zastavenia spájajú historické objekty a zariadenia. V Piešťanoch sú to kúpele, v Moravanoch nad Váhom kaštieľ, podobne ako v Lúke. Ďalším zastavením je obec Hrádok, v okolí ktorej zaujme hrad Tematín, studnička Matijáška a evanjelická modlitebňa. V Kočovciach je to opäť kaštieľ a v závere Hradnej cesty je to hrad Beckov.

 

STARODÁVNA HRADNÁ CESTA

Cesta, ktorá sa v stredoveku používala ako spojenie s hradom Tematín.

» Najnovšie

Pramene a studničky v okrese Trenčín

ADAMOVSKÉ KOCHANOVCE. Studňa vo dvore domu č.1. Prameň minerálnej vody sa na …

Pramene a studničky v okrese Prievidza

Nemáme žiadne informácie o prameňoch a studničkách v okrese. …

Pramene a studničky v okrese Partizánske

VEĽKÝ KLÍŽ Pod hradbami starodávneho kláštora vyviera voda. Nachádza sa tam …

Pramene a studničky v okrese Nové Mesto nad Váhom

DASTÍNSKA KYSELKA V NOVEJ LEHOTE Minerálny alkalický prameň pramení v&nb …

Pramene a studničky v okrese Myjava

PRAMEŇ POD BRADLOM Prameň s pitnou vodou sa nachádza na južnom svahu vrchu B …

TOPlist