Krížom-krážom.eu

Facebook profil
« späť

» Náučné chodníky v okrese Dolný Kubín

NÁUČNÝ CHODNÍK V ZÁCHRANNEJ A REHABILITAČNEJ STANICI V ZÁZRIVEJ

NCH sa nachádza v Národnom parku Malá Fatra. Východisko chodníka je pri záchrannej a rehabilitačnej stanici, Dolina 61. Chodník pokračuje okolo kaplnky smerom vľavo a stúpa rovno okolo infopanela č.1, kde sú aj lavičky na oddych. Pokračuje v smere smerových šípok. Prechádza postupne okolo infopanelov č.2 a 3, za nimi odbočuje vľavo a z cesty už vidno ďalší infopanel. Nižšie od neho je oddychové miesto, prístrešok s lavičkami. Trasa pokračuje ďalej po plynovode k ďalším infopanelom. Návrat do východiska je po rovnakej trase.

Chodník je samoobslužný alebo so sprievodcom, peší aj cyklo, letný a zimný. Trasa chodníka je nenáročná. Dĺžka chodníka je 2km, čas 1 hodina. Na trase je 7 zastávok. Chodník je zameraný prírodovedne. Infopanely postupne informujú o náučnom chodníku, záchrannej a rehabilitačnej stanici, živočíchoch, rastlinách, dravcoch v okolí, o obci Zázrivá a NP Malá Fatra. Chodník bol otvorený v roku 2007.

 

NCH ŠÚTOVSKÁ DOLINA

Náučný chodník sa nachádza v NP Malá Fatra, v NPR Šútovská dolina. Východisko chodníka je v Šútove, na odbočke vľavo zo štátnej cesty Žilina – Kraľovany. Je to samoobslužný, lineárny, peší, letný a zimný chodník. Je nenáročný. Dĺžka chodníka je 6km, prevýšenie 293m, čas prechodu 3 hodiny. Na trase chodníka je 5 zastávok. Žiaľ infopanely na trase sú zničené. Chodník je zameraný prírodovedne a ochranársky. Chodník bol otvorený v roku 1986.

» Najnovšie

Pramene a studničky v okrese Trenčín

ADAMOVSKÉ KOCHANOVCE. Studňa vo dvore domu č.1. Prameň minerálnej vody sa na …

Pramene a studničky v okrese Prievidza

Nemáme žiadne informácie o prameňoch a studničkách v okrese. …

Pramene a studničky v okrese Partizánske

VEĽKÝ KLÍŽ Pod hradbami starodávneho kláštora vyviera voda. Nachádza sa tam …

Pramene a studničky v okrese Nové Mesto nad Váhom

DASTÍNSKA KYSELKA V NOVEJ LEHOTE Minerálny alkalický prameň pramení v&nb …

Pramene a studničky v okrese Myjava

PRAMEŇ POD BRADLOM Prameň s pitnou vodou sa nachádza na južnom svahu vrchu B …

TOPlist