Krížom-krážom.eu

Facebook profil
« späť

» Náučné chodníky v okrese Ilava

NÁUČNÝ CHODNÍK APOLLO. Pruské.

Lineárny, obojsmerný, peší, letný aj zimný NCH. Samoobslužný chodník. Je zameraný prírodovedne. Začína v Pruskom pri rybníku a vedie okolo rybníka. Je to nenáročná trasa s celkovou dĺžkou 500m. Čas prechodu je 1 hodina. Má 7 zastávok. Otvorený bol v roku 2006.

NÁUČNÝ CHODNÍK HUGOLÍNA GAVLOVIČA. Pruské.

Okružný, obojsmerný, peší, letný aj zimný NCH. Samoobslužný chodník. Je zameraný historicky. Začína a končí v Pruskom pri obecnom úrade. Vedie okolo základnej školy. Je to nenáročná trasa s celkovou dĺžkou 500m. Čas prechodu je 1 hodina. Má 5 zastávok. Otvorený bol v roku 2007.

LESNÍCKY NÁUČNÝ CHODNÍK KRIVOKLÁT – BOLEŠOV.

Náučný chodník začína v ústi Krivoklátskej tiesňavy. Je vhodný pre peších i pre cyklistov. Prechádza okolo PP Dračia studňa, kde je Dračí vodopád, jediný vodopád v Bielych Karpatoch.

NÁUČNÝ CHODNÍK MIKUŠOVSKÉ BRADLÁ. Mikušovce.

Líniový, jednosmerný, samoobslužný, letný aj zimný chodník. Začína na štátnej ceste pri kaplnke pred obcou. Začiatok nie je označený. Okolo kaplnky vystupuje po poľnej ceste a ďalej už je značený. Trasa náučného chodníka vedie územím CHKO Biele Karpaty. Od tabule č.7 je treba sa vrátiť k tabuli č.4 a po lúke zísť do obce. Chodník končí v obci. Čas prechodu je 1 hodina 30 minút. Má 7 zastávok, ktoré majú názvy: Mikušovské bradlá, CHKO Biele Karpaty, Vršatské bradlá, Hmyzovník Holubyho a jeho „rodina“, Krajina okolo nás, Pravá tvár lesa a Naši „obľúbenci“. Chodník je prírodovedne zameraný.

NÁUČNÝ CHODNÍK OKOLO VRŠATCA – KORUNY BIELYCH KARPÁT. Vršatské Podhradie.

Okružný, obojsmerný, peší, letný aj zimný NCH. Samoobslužný chodník. Je zameraný prírodovedne, ochranársky a historicky. Začína vo Vršatskom Podhradí na parkovisku. Je to nenáročná až stredne náročná trasa s celkovou dĺžkou 6km a prevýšením 444m. Čas prechodu je 3 hodiny. Má úvodný panel a 9 zastávok. Na trase sú NPR Vršatské hradné bralo a NPR Vršatské bradlá. Prvý chodník bol otvorený v 80.rokoch 20.storočia a mal 12 zastávok. Bol dlhý 4km a viedol z Vršatského Podhradia do Červeného Kameňa. Rekonštrukciou prešiel v rokoch 1992 a 2004. Chodník z roku 2004 bol okružný a mal 9 informačných tabuliek rozmeru A4.

» Najnovšie

Pramene a studničky v okrese Trenčín

ADAMOVSKÉ KOCHANOVCE. Studňa vo dvore domu č.1. Prameň minerálnej vody sa na …

Pramene a studničky v okrese Prievidza

Nemáme žiadne informácie o prameňoch a studničkách v okrese. …

Pramene a studničky v okrese Partizánske

VEĽKÝ KLÍŽ Pod hradbami starodávneho kláštora vyviera voda. Nachádza sa tam …

Pramene a studničky v okrese Nové Mesto nad Váhom

DASTÍNSKA KYSELKA V NOVEJ LEHOTE Minerálny alkalický prameň pramení v&nb …

Pramene a studničky v okrese Myjava

PRAMEŇ POD BRADLOM Prameň s pitnou vodou sa nachádza na južnom svahu vrchu B …

TOPlist