Krížom-krážom.eu

Facebook profil
« späť

» Sochy a busty v okrese Košice I

STARÉ MESTO. Socha nepoškvrnenej Panny Márie.

Národná kultúrna pamiatka vyhlásená v roku 1981. Baroková socha nepoškvrnenej Panny Márie (Panna Mária-Immaculata) na stĺpe z rokov 1720-1723. Upravovaná bola v roku 1908. Autormi sú T. Tornyossy a S. Griming. Nachádza sa v lokalite Stredné Mesto na Hlavnom námestí v Mestskej pamiatkovej rezervácii.

 

STARÉ MESTO. Socha Panny Márie.

Pamiatkový objekt NKP Kláštor františkánov vyhlásený v roku 1963. Vsadená baroková socha Panny Márie a dvoch putti z roku 1724. Upravovaná bola v rokoch 1778, 1837 a v polovici 80.rokov 20.storočia. Jej autorom je Simon Grimming. Nachádza sa na budove kláštora františkánov na ulici Hlavná 89 v Mestskej pamiatkovej rezervácii.

 

STARÉ MESTO. Socha svätého Antona Paduánskeho.

Pamiatkový objekt NKP Kláštor františkánov vyhlásený v roku 1963. Vsadená baroková socha svätého Antona Paduánskeho z roku 1724. Upravovaná bola v rokoch 1778, 1837 a v polovici 80.rokov 20.storočia. Nachádza sa na budove kláštora františkánov na ulici Hlavná 89 v Mestskej pamiatkovej rezervácii.

 

STARÉ MESTO. Socha svätého Františka z Assisi.

Pamiatkový objekt NKP Kláštor františkánov vyhlásený v roku 1963. Vsadená baroková socha svätého Františka z Assisi z roku 1724. Upravovaná bola v rokoch 1778, 1837 a v polovici 80.rokov 20.storočia. Nachádza sa na budove kláštora františkánov na ulici Hlavná 89 v Mestskej pamiatkovej rezervácii.

 

STARÉ MESTO. Socha svätej Kláry.

Pamiatkový objekt NKP Kláštor františkánov vyhlásený v roku 1963. Kópia vsadenej barokovej sochy svätej Kláry z roku 1985. Nachádza sa na budove kláštora františkánov na ulici Hlavná 89 v Mestskej pamiatkovej rezervácii.

 

STARÉ MESTO. Socha svätej Margity Antiochijskej.

Pamiatkový objekt NKP Kláštor františkánov vyhlásený v roku 1963. Kópia vsadenej barokovej sochy svätej Margity Antiochijskej z roku 1985. Nachádza sa na budove kláštora františkánov na ulici Hlavná 89 v Mestskej pamiatkovej rezervácii.

 

STARÉ MESTO. Socha žobráka.

Pamiatkový objekt NKP Meštiansky dom vyhlásený v roku 1981. Romantická vsadená socha žobráka z roku 1898. Upravovaná bola v roku 1995. Nachádza sa na meštianskom dome na ulici Hlavná 71 v Mestskej pamiatkovej rezervácii.

 

STARÉ MESTO. Trojičný stĺp.

Národná kultúrna pamiatka Súsošie na stĺpe vyhlásená v roku 1981. Nachádza sa v lokalite Stredné Mesto na Dominikánskom námestí pri ulici Mäsiarska v Mestskej pamiatkovej rezervácii. Tvoria ju viaceré pamiatkové objekty:

  • Stĺp s podstavcom. Barokový valcový stĺp so štvorcovým podstavcom z roku 1722. Upravovaný bol v roku 1984. Autorom je osoba s iniciálami G. S., pravdepodobne Šimon Griming.
  • Kópia súsošia. Kópia súsošia Najsvätejšej Trojice z roku 1984. Realizovala ju ŠRA Bratislava.
  • Oplotenie s mrežou. Historizujúce kamenné štvorcové oplotenie s kovovou mrežou z roku 1929.

» Najnovšie

Pramene a studničky v okrese Trenčín

ADAMOVSKÉ KOCHANOVCE. Studňa vo dvore domu č.1. Prameň minerálnej vody sa na …

Pramene a studničky v okrese Prievidza

Nemáme žiadne informácie o prameňoch a studničkách v okrese. …

Pramene a studničky v okrese Partizánske

VEĽKÝ KLÍŽ Pod hradbami starodávneho kláštora vyviera voda. Nachádza sa tam …

Pramene a studničky v okrese Nové Mesto nad Váhom

DASTÍNSKA KYSELKA V NOVEJ LEHOTE Minerálny alkalický prameň pramení v&nb …

Pramene a studničky v okrese Myjava

PRAMEŇ POD BRADLOM Prameň s pitnou vodou sa nachádza na južnom svahu vrchu B …

TOPlist