Krížom-krážom.eu

Facebook profil
« späť

» Zvonice v okrese Revúca

CHYŽNÉ

Pamiatkový objekt NKP Kostol s areálom vyhlásený v roku 1963. Drevená zvonica v štýle ľudového staviteľstva v retardovanom renesančnom slohovom výraze z 18.storočia. Upravovaná bola v roku 1971. Má jednopriestorovú dispozíciu, štvorcový pôdorys, je prízemná. Nachádza s v areáli rímsko-katolíckeho Kostola zvestovania Panny Márie.

 

KAMEŇANY

Pamiatkový objekt NKP Kostol s areálom vyhlásený v roku 1963. Barokovo-klasicistická zvonica zo začiatku 19.storočia stojí pri evanjelickom kostole. Má štvorcový pôdorys.

 

MAGNEZITOVCE

Národná kultúrna pamiatka vyhlásená v roku 1963. Klasicistická murovaná zvonica z 10.rokov 19.storočia. Má štvorcový pôdorys. Nachádza sa v časti Mníšany v obci.

 

RÁKOŠ

Pamiatkový objekt NKP Kostol a zvonica vyhlásený v roku 1963. Drevená zvonica z 18.storočia. Má štvorcový pôdorys. Stojí pri rímsko-katolíckom Kostole Najsvätejšej Trojice.

 

RATKOVÁ

Barokovo-klasicistická zvonica z prelomu 18. a 19.storočia, z roku 1807.

 

RATKOVÁ. Zvonica v Revištiach.

Neskoroklasicistická zvonica z roku 1869. Nachádza sa v časti Revištia.

 

SIRK. Zvonička.

Pamiatkový objekt NKP Hasičská zbrojnica vyhlásený v roku 2011. Kovová hasičská zvonička z 19.storočia. Nachádza sa pri hasičskej zbrojnici v strede časti Železník v Pamiatkovej zóne.

 

ŠIVETICE

Pamiatkový objekt NKP Kostol s areálom vyhlásený v roku 1963. Samostatná murovaná baroková stavba zvonice z 18.storočia, z roku 1750. Stojí pri rímsko-katolíckom Kostole svätej Margity Antiochijskej.

TOPlist