Krížom-krážom.eu

Facebook profil
« späť

» Zvonice v okrese Trenčín

DRIETOMA

Národná kultúrna pamiatka vyhlásená v roku 2011. Eklekticistická murovaná zvonica z obdobia 2.polovice 19.storočia až začiatku 20.storočia. Upravovaná bola v rokoch 1918 a 2009. Má štvorcový pôdorys, jednopriestorovú dispozíciu, výšku dvoch podlaží. Stojí na evanjelickom cintoríne.

 

CHOCHOLNÁ-VELČICE

Zvonica vežového typu v klasicistickom slohu z 1.polovice 18.storočia.

 

KRIVOSÚD-BODOVKA

Národná kultúrna pamiatka vyhlásená v roku 2011. Klasicistická murovaná zvonica vežového typu z 2.polovice 18.storočia. Upravovaná bola v 80.rokoch 20.storočia. Má štvorcový pôdorys, jednopriestorovú dispozíciu, je jednopodlažná. Stojí pri potoku medzi cestami.

 

OPATOVCE

Klasicistická zvonica z konca 18.storočia.

 

SELEC

Národná kultúrna pamiatka vyhlásená v roku 2011. Klasicistická murovaná zvonica z konca 18.storočia. Upravovaná bola v rokoch 1900,1986 a 1995. Má štvorcový pôdorys, jednopriestorovú dispozíciu, výšku dvoch podlaží. Stojí na križovatke pri potoku.

 

ŠTVRTOK

Zvonica z roku 1899.

 

TRENČIANSKA TEPLÁ

Národná kultúrna pamiatka vyhlásená v roku 1968. Zvonica postavená v polovici 15.storočia v gotickom slohu. Má štvorcový pôdorys, jednopriestorovú dispozíciu, výšku dvoch podlaží. Upravovaná bola v 17., 18., 20.storočí a v 90.rokoch 20.storočia. Stojí na cintoríne v miestnej časti Dobrá pri rímsko-katolíckom Kostole povýšenia Svätého kríža.

 

TRENČIANSKE STANKOVCE

Zvonica z 2.polovice 19.storočia.

 

TRENČIANSKE STANKOVCE. Zvonica v Malých Stankovciach.

Národná kultúrna pamiatka vyhlásená v roku 2013. Klasicistická murovaná zvonica z 1.polovice 19.storočia. Upravovaná bola v roku 1983 a pred rokom 2000. Má štvorcový pôdorys, jednopriestorovú dispozíciu, je prízemná. Stojí juhozápadne od evanjelického kostola v časti Malé Stankovce.

 

TRENČIANSKE STANKOVCE. Zvonica v Rozvadziach.

Národná kultúrna pamiatka vyhlásená v roku 2011. Neskoroklasicistická murovaná zvonica z 2.polovice 19.storočia. Upravovaná bola v rokoch 1994 a 2007. Má štvorcový pôdorys, jednopriestorovú dispozíciu, výšku dvoch podlaží. Stojí pri potoku pri ceste v časti Rozvadze.

 

TRENČIANSKE STANKOVCE. Zvonica v Sedličnej.

Neskoroklasicistická zvonica bola postavená v 2.polovici 19.storočia. Nachádza sa v časti Sedličná.

 

TRENČIANSKE STANKOVCE. Zvonica vo Veľkých Stankovciach.

Národná kultúrna pamiatka vyhlásená v roku 2011. Klasicistická murovaná zvonica vežového typu postavená v roku 1859. Upravovaná bola v roku 2009. Má štvorcový pôdorys, jednopriestorovú dispozíciu, výšku dvoch podlaží. Stojí pri štátnej ceste v časti Veľké Stankovce.

 

VEĽKÉ BIEROVCE

Národná kultúrna pamiatka vyhlásená v roku 2013. Klasicistická murovaná evanjelická zvonica vežového typu z roku 1880. Upravovaná bola v roku 1994. Má štvorcový pôdorys, jednopriestorovú dispozíciu, výšku dvoch podlaží. Stojí v strede obce.

» Najnovšie

Pramene a studničky v okrese Trenčín

ADAMOVSKÉ KOCHANOVCE. Studňa vo dvore domu č.1. Prameň minerálnej vody sa na …

Pramene a studničky v okrese Prievidza

Nemáme žiadne informácie o prameňoch a studničkách v okrese. …

Pramene a studničky v okrese Partizánske

VEĽKÝ KLÍŽ Pod hradbami starodávneho kláštora vyviera voda. Nachádza sa tam …

Pramene a studničky v okrese Nové Mesto nad Váhom

DASTÍNSKA KYSELKA V NOVEJ LEHOTE Minerálny alkalický prameň pramení v&nb …

Pramene a studničky v okrese Myjava

PRAMEŇ POD BRADLOM Prameň s pitnou vodou sa nachádza na južnom svahu vrchu B …

TOPlist